Kategorie
Dywaniki samochodowe

Dywaniki gumowe do Skody Octavii 1

Skoda Octavia 1 to samochód produkowany między 1996 a 2010 rokiem. Pojazd wyróżnia się segmentem C, dwoma typami nadwozia, napędem przednim oraz AWD, a także 4 i 5-biegową automatyczną skrzynią biegów. Auto dostępne jest również w różnych wersjach wyposażeniowych i dobrze sprawdza się w zmiennych warunkach pogodowych. Aby w pełni cieszyć się bezpieczną i komfortową podróżą, zdecydowanie warto jednak zainwestować w dywaniki gumowe do Skody Octavii 1. Dzięki nim woda, śnieg i pył nie zabrudzą tapicerki, a samochód zachowa nieskazitelny wygląd na dłużej.

Dywaniki gumowe do Skody Octavii 1 – wspólne cechy charakterystyczne

Podstawową funkcją gumowych akcesoriów do pojazdu jest ochrona tapicerki przed zniszczeniem. Podróże w miejsca o wysokim stopniu wilgoci nierzadko bowiem kończą się przeniesieniem błota czy śniegu z butów do wnętrza samochodu. Takie zabrudzenia nie tylko są wyjątkowo trudne do usunięcia, ale także mogą negatywnie wpłynąć na elektroniczne części znajdujące się w pobliżu pedałów. Dywaniki gumowe zatrzymują wodę i pyły dzięki kilkucentymetrowym korytkom, dzięki temu tapicerka jest czysta, a samochód funkcjonuje bez żadnych zakłóceń. Zapobiegają także tworzeniu się nieprzyjemnych zapachów, pozwalając na przyjemną podróż.

Dywaniki dostępne są w różnych wariantach odpowiadających różnym rocznikom pojazdu. Tym samym są doskonale dopasowane do auta, zapewniając najwyższy stopień ochrony. Wybierając akcesoria, warto więc sprawdzić, czy wybrany model przeznaczony jest do posiadanego przez nas samochodu. Dzięki temu uniknie się nietrafionego zakupu.

Dywaniki gumowe do Skody Octavii 1 – akcesoria i ich właściwości

Materiał i zapach

Akcesoria, zarówno te przeznaczone dla roczników 1996 – 2004, jak i te dla modeli z lat 2004 – 2010, wyróżniają się wykonaniem z naturalnych mieszanek gumowych opartych na kauczuku syntetycznym. Są również bezzapachowe, dzięki czemu kierowca i pasażerowie nie czują woni gumy w trakcie podróży. Takie właściwości można znaleźć między innymi w dywanikach producentów Frogum, Rezaw-Plast oraz Motohobby. Inną charakterystyczną cechą dodatków jest ich różnorodność kolorystyczna. Akcesoria są dostępne w czarnych, beżowych i popielatych barwach, co pozwala na łatwe dopasowanie ich do wyglądu tapicerki samochodu.

dywaniki gumowe do Skody Octavii 1 dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
REZAW-PLAST popielate gumowe dywaniki samochodowe do Skody Octavii I od 1997-2004r. Rezaw-Plast

Wielkość i brzegi ochronne

Dywaniki gumowe do Skody Octavii 1 to inwestycja w wytrzymałość i najwyższy stopień ochrony. Materiał dodatków posiada bowiem specjalne wzmocnienie na wysokości pedałów, które zapobiega przedwczesnemu przetarciu się produktu. Dywaniki dla wszystkich roczników aut są również doskonale dopasowane do wymiarów podłogi samochodu, a dzięki specjalnej spodniej strukturze z gumowymi kolcami zabezpieczającymi nie przesuwają się i nie zwijają pod nogami kierowcy w trakcie podróży. Cechy te można znaleźć między innymi w modelach takich producentów jak Rezaw-Plast, Granowo czy Frogum. Warto nadmienić, że akcesoria odznaczają się również wysoką elastycznością. Dla przykładu, produkty Motohobby bezproblemowo zwijają się w rulon, co znacząco ułatwia ich przechowywanie.

dywaniki gumowe do Skody Octavii 1 dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
Motohobby bezzapachowe gumowe dywaniki samochodowe do Skody Octavii I od 1997-2010r. PRZODY (U)
Motohobby

Innym ważnym elementem dodatków jest ich kilkucentymetrowy rant. Pozwala on na zatrzymanie wody i zabrudzeń wewnątrz dywaników, dzięki czemu oryginalna tapicerka pojazdu nie ulega uszkodzeniom. Wysokość rantu różni się w zależności od modelu akcesoriów. Dla przykładu, dywaniki Frogum oraz Geyer & Hosaja posiadają 1-centymetrowy brzeg, dodatki Rezaw-Plast zaś 3-centymetrowy. Materiał produktów jest także antypoślizgowy, co zapewnia pełne bezpieczeństwo ich użytkowania.

dywaniki gumowe do Skody Octavii 1 dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
FROGUM gumowe dywaniki samochodowe do Skody Octavii I od 1997-2010r.
FROGUM

Zatrzaski i mocowania

Dywaniki posiadają często w zestawie specjalne stopery do mocowania akcesoriów wewnątrz samochodu. Dostępne są również wykonane z plastiku zatrzaski z okrągłym lub owalnym otworem. Elementy te można znaleźć w modelach Rezaw-PlastFrogum czy Geyer & Hosaja. Warto pamiętać o tym, że nie wszystkie typy akcesoriów zawierają stopery. Nie znajdują się one na przykład w zestawie dywaników producenta Granowo przeznaczonych dla roczników 1996 – 2010.

dywaniki gumowe do Skody Octavii 1 dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
KORYTKA Gumowe dywaniki samochodowe do Skody Octavii I od 1997-2010r. U-21
Granowo

Części w zestawach

Kupując dodatki do samochodu Skoda Octavia 1, należy również zwrócić uwagę na liczbę akcesoriów. Zestawy produktów niektórych producentów składają się bowiem jedynie z dwóch dywaników przeznaczonych do użytkowania z przodu pojazdu. Inne modele, jak na przykład popielate dodatki Rezaw-Plast, posiadają zaś w pakiecie cztery dywaniki do umiejscowienia z przodu, jak i z tyłu pojazdu, plus specjalną osłonę tunelu dla dodatkowej ochrony tapicerki. Tym samym warto dokładnie przemyśleć wybór akcesoriów, aby mieć pewność, że zakupione produkty odpowiedzą wszystkim wymaganiom i oczekiwaniom.

dywaniki gumowe do Skody Octavii 1 dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
KORYTKA Gumowe dywaniki samochodowe do Skody Octavii I od 1997r PRZODY
Z.P.U. MD s.j.

Dywaniki gumowe do Skody Octavii 1 – podsumowanie

Skoda Octavia 1 to samochód o wielu funkcjonalnych właściwościach, posiadający wiele różnych wariantów wyposażeniowych. Aby ochronić jego wnętrze i tapicerkę przed zniszczeniem, zdecydowanie dobrze jest zainwestować w specjalne dywaniki gumowe, które zatrzymają wszelkie zabrudzenia i wilgoć. Dzięki temu podróże autem bez wątpienia staną się przyjemniejsze i bezpieczniejsze, a pojazd będzie w znakomitym stanie przez wiele lat.