Kategorie
Dywaniki samochodowe

Dywaniki gumowe do Renault Megane 2

Renault Megane 2 to auto osobowe produkowane w latach 2002 – 2009. Dostępne jest w wielu wersjach o różnych typach nadwozia i skrzyni biegów, a także posiada przedni napęd. Pojazd zajął również pierwsze miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2003, co wskazuje na wysoką popularność auta wśród kierowców. Jeśli jesteś posiadaczem pojazdu tego typu, z pewnością chciałbyś zadbać o jego dobry wygląd i dobrać do niego odpowiednie akcesoria, które ochronią tapicerkę przed zabrudzeniami. W tym celu zdecydowanie warto zakupić dywaniki gumowe do Renault Megane 2. Owe produkty cechują się nie tylko różnorodnością, ale i bogatą funkcjonalnością, dzięki którym bez wątpienia znajdziesz produkt, którego potrzebujesz.

Dywaniki gumowe do Renault Megane 2 – podstawowe zadania i cechy charakterystyczne

Akcesoria podłogowe do samochodu Renault Megane 2 pełnią wiele praktycznych funkcji, które znacząco ułatwiają codzienne korzystanie z pojazdu. Podstawowym zadaniem gadżetów jest zabezpieczanie tapicerki auta przed plamami i wilgocią, dzięki czemu wnętrze samochodu pozostaje czyste i w dobrym stanie. Akcesoria można również bez problemu wyjąć z auta i szybko wyczyścić, co bez wątpienia jest ogromnym udogodnieniem dla zapracowanych osób. Do innych ważnych cech dywaników należą także ich wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Dzięki temu ich zakup jest bardzo opłacalny i przystępny dla rodzinnego budżetu, a same produkty służą kierowcom przez wiele lat.

Dywaniki gumowe do Renault Megane 2 – akcesoria dostępne na rynku

Produkty do samochodu Renault Megane 2 cechują się różnorodnością kolorów i funkcji. Planując nabycie akcesoriów, warto tym samym zastanowić się nad aktualnymi potrzebami i wymaganiami. Dzięki temu zakupisz dywaniki, które nie tylko będą w pełni pasować do posiadanego przez Ciebie pojazdu, ale także odpowiedzą wszelkim Twoim oczekiwaniom. Dobierając gadżety, dobrze jest także zwrócić szczególną uwagę na model samochodu, do którego one pasują. Pozwoli to na uniknięcie nieprzewidzianych sytuacji i problemów z poprawnym ułożeniem dywaników wewnątrz pojazdu.

Kolory i materiał

Dywaniki gumowe do Renault Megane 2 dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Pozwala to na dopasowanie ich do wyglądu tapicerki, dzięki czemu produkty stanowią doskonałe uzupełnienie samochodu. Akcesoria mają najczęściej kolor czarny. Barwą tą charakteryzują się między innymi produkty firmy Granowo czy Frogum. Jeśli zaś wolisz jaśniejsze kolory, rynek oferuje również beżowe dywaniki producenta Rezaw-Plast.

dywaniki gumowe do Renault Megane 2 dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
REZAW-PLAST beżowe gumowe dywaniki samochodowe do Renault Megane II od 2002-2009r. 201901B/Z Rezaw-Plast

Gadżety ochronne stwarzane są zwykle z naturalnych mieszanek gumowych na bazie kauczuku syntetycznego. Są również bezzapachowe, dzięki czemu nie drażnią kierowców i pasażerów nieprzyjemnymi zapachami. Cechy te można znaleźć w dywanikach takich producentów jak Rezaw-Plast, Frogum czy Motohobby.

Wzmocnienia i ranty

Wybierając akcesoria do samochodu, warto także zwrócić uwagę na różnorodne dodatkowe zabezpieczenia charakterystyczne dla niektórych modeli produktów. Wiele dywaników wyróżnia się bowiem specjalnymi kilkucentymetrowymi brzegami ochronnymi, dzięki którym woda, błoto czy śnieg nie przelewają się na tapicerkę. Pozwala to na dokładniejsze zabezpieczenie pojazdu przed zabrudzeniami. Element ten posiadają między innymi akcesoria producentów Motohobby, Prismat czy Rezaw-Plast. Innymi ważnymi cechami wielu produktów są także wzmocnienia materiału na wysokości pedałów oraz burta umożliwiająca swobodne przesuwanie fotela kierowcy. Dzięki tym cechom dywaniki nie ulegają przetarciom, a także nie zwijają się w trakcie podróży, co czyni z nich gadżety bezpieczne i odporne na zniszczenia. Funkcjonalności tego typu znajdziesz w akcesoriach firm Frogum, Rezaw-Plast czy Petex.

dywaniki gumowe do Renault Megane 2 dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
PETEX gumowe dywaniki samochodowe do Renault Megane II Cabrio od 2004-2009
PETEX

Elementy w zestawach i produkty dla innych roczników pojazdu

Kupując produkty do samochodu Renault Megane 2, warto także zwrócić uwagę na ilość dywaników w zestawach. Niektórzy producenci oferują bowiem jedynie przednie akcesoria, podczas gdy modele innych firm zawierają gadżety do położenia zarówno z przodu, jak i z tyłu samochodu. Dla przykładu, zestawy Prismat składają się jedynie z dwóch dywaników. Produkty Rezaw-Plast, Frogum czy Petex dostępne są zaś w ilości czterech sztuk. Decydując się na ich zakup, nierzadko można również nabyć specjalną osłonkę do ułożenia pomiędzy tylnymi akcesoriami. Pozwala ona na dokładniejszą ochronę tapicerki, dzięki czemu nie ulega ona zamoczeniu czy zabrudzeniu w trudno dostępnych miejscach.

dywaniki gumowe do Renault Megane 2 dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
Dywaniki gumowe do Renault Megane 2 – przykład zamontowanej osłony w samochodzie

Dobierając dywaniki do samochodu, dobrze jest także sprawdzić, dla którego rocznika pojazdu jest przeznaczony dany model akcesoriów. Dla przykładu, gadżety producenta Petex pasują przede wszystkim do auta typu Cabrio z lat 2004-2009. Zdecydowanie warto tym samym zwrócić uwagę na specyfikacje poszczególnych dywaników. Pozwoli to bowiem na uniknięcie nieprzewidzianych sytuacji i nietrafionych zakupów.

Dywaniki gumowe do Renault Megane 2 – podsumowanie

Renault Megane 2 to samochód, który bez wątpienia cechuje się różnorodnością i popularnością. Aby cieszyć się komfortową i bezpieczną podróżą, dobrze jest zakupić pasujące do niego dywaniki gumowe. Dzięki temu tapicerka pojazdu pozostanie czysta, a codzienne korzystanie z auta stanie się przyjemnością.