Kategorie
Dywaniki samochodowe

Personalizowane dywaniki samochodowe

Elementy wyposażenia wnętrza auta są wbrew pozorom bardzo ważne. To dzięki nim jazda samochodem staje się naprawdę przyjemna. Poza tym niektóre z nich, między innymi dywaniki, są też praktyczne i niezbędne, gdy chodzi o bezpieczeństwo jazdy. Można oczywiście zdecydować się na klasyczny wzór dodatku i zamówić wybrany model u sprawdzonego dostawcy. Inną opcją jest jednak personalizacja. Komu dedykowane są personalizowane dywaniki samochodowe i na jaki ich rodzaj najlepiej się zdecydować?

Personalizowane dywaniki samochodowe dla osób, które lubią się wyróżniać

Są kierowcy, dla których samochód jest tylko i wyłącznie pojazdem, którym przemieszczają się z punktu A do punktu B. Bywa jednak, że samochód staje się częścią ich samych, wizytówką i miejscem, w którym spędzają znaczną część dnia. Nic dziwnego, że pragną wówczas, by zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz był całkowicie dostosowany do ich potrzeb i gustu.

Personalizowane dywaniki samochodowe stają się wtedy elementem, dzięki któremu można się wyróżnić. Elementem, który podkreśla, kto jest właścicielem samochodu i jaki ma do niego stosunek. Ten drobny, ale znaczący detal uprzyjemnia wówczas jazdę i sprawia, że pojazd nabiera indywidualnego charakteru, przynajmniej od środka.

Rezaw-Plast popielate gumowe dywaniki samochodowe VW Golf V Od 2003-2009r.
Rezaw-Plast popielate gumowe dywaniki samochodowe do VW Golf V Od 2003-2009r.

Personalizowane dywaniki samochodowe na prezent

Elementy wyposażenia auta są idealnym prezentem dla kogoś, kogo pasją są samochody. Jeśli Twój tata, narzeczony czy przyjaciel uwielbia swój samochód, z pewnością dba o każdy jego detal. Niemniej kontrolna wizyta u mechanika czy bardzo inwazyjne zabiegi nie są przecież dobrym pomysłem na upominek. Nie oznacza to jednak, że takiej osobie nie można podarować czegoś, co związane jest z motoryzacją i udoskonali wygląd samochodu. Idealnym pomysłem są właśnie personalizowane dywaniki samochodowe. Z racji tego, że produkowane są w wersji welurowej, a więc jakościowo lepszej, niż w przypadku gumowych modeli, prezent będzie elegancki i jednocześnie praktyczny. A do tego związany z tym, co kocha solenizant.

Takim gestem podkreślamy również wyjątkowość i indywidualność upominku. Personalizację dedykuje się przecież konkretnemu kierowcy. Dzięki niej wnętrze auta nabiera wyrazu, a kierowca może bardziej się z nim utożsamiać. Zanim jednak zamówimy prezent w postaci takiego, samochodowego dodatku, musimy wiedzieć, co pozostaje nam do wyboru. I nie chodzi tu wyłącznie o metodę wykonania napisu, ale także kolor dywaników, a nawet rodzaj ich obszycia.

Szczegóły dotyczące personalizacji dywaników

Personalizację wykonuje się na welurach, co oznacza, że aby zamówić personalizowane dywaniki samochodowe, trzeba zdecydować się na welurową ich wersję. Co więcej, podczas składania zamówienia należy też wybrać technikę, w której powstanie konkretny napis.

personalizowane dywaniki samochodowe dywaniki samochodowe dywaniki samochodowe welurowe
Personalizowane dywaniki samochodowe

Max Dywanik proponuje dwie opcje wykonania personalizacji. Pierwsza z nich to oczywiście napis flockowany. Ta technika polega na użyciu strzyżyny tekstylnej, a więc innymi słowy, floka, który w wyglądzie przypomina popularny zamsz. Samo flockowanie można stosować na materiałach takich jak drewno, tworzywo sztuczne, czy nawet szkło. Nic więc dziwnego, że na tego rodzaju technikę można się zdecydować także przy innych elementach wyposażenia samochodu, na przykład plastikowej tapicerce czy desce rozdzielczej. Napis flockowany jest odporny na ścieranie, dlatego nawet intensywne użytkowanie samochodowych dywaników nie jest w stanie mu zaszkodzić. Z kolei wgrzewka haftowana, to klasyczny sposób personalizacji tekstyliów, w tym dywaników samochodowych. Wybrany napis ma postać haftu, który odpowiednią techniką wtapia się w strukturę weluru. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku może być to imię kierowcy,  ulubiony cytat czy miłe słowo z okazji jego urodzin. Napis jest tak naprawdę dowolny i tworzony na życzenie zamawiającego.

personalizowane dywaniki samochodowe
Personalizowane dywaniki samochodowe

Poza tym producent daje też możliwość wyboru koloru weluru. Dywaniki produkuje bowiem w kolorze czarnym, grafitowym, antracytowym, popielatym, granatowym, jak i beżowym. Rodzaj obszycia, to z kolei  tasiemka tekstylna albo włóczka polipropylenowa. Dzięki tym wszystkim udogodnieniem istnieje szansa stworzenia indywidualnego, szytego na miarę potrzeb kierowcy projektu.

Pamiętaj o odpowiednim dobraniu dywaników

Kwestie estetyczne i te związane z personalizacją, to nie wszystko. By dywaniki samochodowe służyły kierowcy jak najlepiej, muszą być też odpowiednio dopasowane. Przed złożeniem zamówienia trzeba więc poszukać modelu, który na pewno będzie odpowiedni do typu auta, a nawet rocznika jego produkcji. Jeśli zamówi się je bez wcześniejszego sprawdzenia takich szczegółów, niemal pewne jest, że nie będą pasować. Każdy samochód jest przecież inny i wymaga innego kształtu czy rodzaju elementów wyposażenia wnętrz.

Poza tym, zwolennicy gumowych dywaników samochodowych nie mogą liczyć na urozmaicenia w postaci personalizacji. Stosuje się wyłącznie przy wyborze welurowych produktów. Na szczęście te drugie cieszą się niesłabnącą popularnością. Mimo że są nieco trudniejsze w pielęgnacji, to zapewniają o wiele lepsze efekty wizualne. Dla właścicieli aut, dla których liczy się przede wszystkim estetyka są zatem jedynym, słusznym wyborem.