Kategorie
Dywaniki samochodowe

Jak wybrać matę do bagażnika?

Masz już dość stresu przy przewożeniu różnych przedmiotów w bagażniku? Masz dość obaw, że znów się poplami, zniszczy lub porysuje? Szkoda życia na takie przyziemne sprawy, lepiej cieszyć się każdą podróżą i wykorzystywać wszystkie możliwości, które daje Ci samochód. Bo przecież czym innym przewieźć zakupy ze sklepu budowlanego albo mleko z zaprzyjaźnionej wiejskiej zagrody? Sprawdź, jak wybrać matę do bagażnika, aby Twój samochód zawsze był bezpieczny, a Ty, żebyś spokojnie mógł jechać nawet na koniec świata.

Lista 3 najważniejszych zasad — czyli jak dobrze wybrać matę do bagażnika

  • Najlepiej zacznij od analizy tego, co będziesz przewozić i na czym najbardziej Ci zależy.
  • Później sprawdź możliwości — czyli ofertę naszego sklepu, która daje Ci pełny wachlarz opcji do wyboru.
  • Następnie znajdź matę pasującą idealnie do Ciebie — szytą na miarę dla Twojego samochodu.

Co przewozisz w bagażniku najczęściej?

Jeśli będziesz transportować rzeczy, które łatwo mogą się wylać, a do tego bardzo trudno dadzą się czyścić, to wybierzesz inną matę niż wtedy, gdy będziesz przewozić tylko puchowe poduszki i miękkie kocyki. Mleko, farbę czy oleje zdecydowanie rozsądniej będzie przewozić w bagażniku zabezpieczonym gumową matą. To daje możliwość łatwego czyszczenia ewentualnych zabrudzeń.

A do tego w pełni zabezpieczy Twój samochód przed nieładnymi plamami i przykrymi zapachami. Mogą one powstawać w sytuacji, gdy rozlane płyny wsiąkną w materiał, z którego jest wykonane wnętrze bagażnika. Nawet przewożenie przemoczonego śniegiem roweru nie będzie grozić Twojemu bagażnikowi zabrudzeniem i uszkodzeniem jego wnętrza. Gumowa mata jest dobrze wyprofilowana i ma najczęściej wysoki brzeg i wszelkie ciecze czy przedmioty pozostają na niej. Łatwo wtedy można je usunąć z bagażnika choćby zwykłą szmatką, albo myjąc auto w myjni. Wtedy mata będzie jak nowa, a bagażnik pozostanie długo w stanie idealnym.

jak wybrać matę do bagażnika dywaniki gumowe dywaniki welurowe
Jak wybrać matę do bagażnika, aby Twój samochód zawsze był bezpieczny

Mata gumowa sprawdzi się też świetnie przy kontakcie z twardymi przedmiotami, (jak na przykład deski czy metalowe narzędzia). Tego podłoża nie jest w stanie naruszyć nawet największa i najbardziej nieporęczna maszyna, a do tego zabezpieczy ona trochę transportowane przedmioty przed niekontrolowanym przemieszczaniem się dzięki różnego rodzaju żłobieniom.

A może przewozisz autem bardzo delikatne tkaniny, muślinowe sukienki lub delikatne wyroby artystów rękodzielników. Wtedy najlepiej sprawdzi się mata welurowa — delikatna i miękka, bezpieczna dla wszystkiego, co dla Ciebie cenne? Również dla Twojego bagażnika, który pozostanie chroniony dodatkową warstwą niezwykle mocnej tkaniny.

Jakie maty do bagażnika znajdziesz na naszej stronie?

Wiemy, że auta służą naszym klientom do wielu rzeczy, dlatego oferujemy pełną gamę mat do bagażników – od welurowego i delikatnego modelu Max – Dywanik Welurowy Bagażnik, po bardzo wytrzymałe, polietylenowe – jak Mix – Plast czy Aristar – Polietylenowe. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów nie wydzielają one przykrego zapachu gumy, a do tego są niezwykle wytrzymałe i wielofunkcyjne. Maty mają różne kolory, choć najczęściej bywają ciemne, bo jest to i funkcjonalne i eleganckie. A te cechy mat do bagażnika są najważniejsze.

jak wybrać matę do bagażnika dywaniki gumowe dywaniki welurowe
CARGO Dywanik mata do części ładunkowej Nissan Primastar od 2001r. (wersja krótka) REZAW-PLAST 101352
Rezaw-Plast

Mata do bagażnika — szyta na miarę dla Ciebie

Nasze maty do bagażnika wybierasz dla swojego konkretnego modelu samochodu. Dzięki temu dopasowujesz je do niego idealnie. To daje ochronę absolutną, bo cała podłoga bagażnika jest przykryta bez konieczności siłowego upychania lub odcinania fragmentów maty. Ponadto założenie takiego dywanika to kilka sekund, bo wszystko jest skrojone na miarę. Podajesz tylko model samochodu i model maty, która spełnia Twoje wszystkie wymagania, a dostarczymy Ci perfekcyjną ochronę Twojego auta. Również auta dostawcze czy minivany znajdą u nas pełną ochronę, bo przecież Twój samochód do zadań specjalnych też zasługuje na szacunek i ładny wygląd przez długi czas.

Masz już swój model idealny — czyli jak wybrać matę do bagażnika spełniającą najwyższe wymagania?

Dzięki szerokiej ofercie dywaników do bagażnika na pewno znajdziesz taki, który spełnia Twoje wysokie wymagania. Możesz wybrać materiał, z którego wykonano matę do ochrony Twojego samochodu marzeń. Możesz też idealnie dopasować rodzaj żłobienia do tego, co będziesz przewozić. Na przykład model Cargo Guard-Line pokryto warstwą antypoślizgową, dzięki której dodatkowo chronisz to, co przewozisz.

Maty do bagażnika są wykonane z bezpiecznych materiałów o podwyższonej odporności na wysokie temperatury. To pozwala na zachowanie ich optymalnych właściwości i najlepszej możliwej ochrony Twojego bagażnika.

Na pewno z możliwości ochrony bagażnika ucieszą się też właściciele dużych czworonogów, które muszą być przewożone w bagażniku. Pazury to wyzwanie dla delikatnych pokryć bagażników oferowanych w autach. Dywanik do bagażnika pozwala bez stresu przewozić wszystko to, co chcemy i dzięki temu w pełni wykorzystywać możliwości, które dają nam współczesne auta. A do tego są one chronione przed zniszczeniem i możemy długo cieszyć się ich eleganckim wyglądem. Więc to niewielka inwestycja dla wielkiej swobody i satysfakcji.