Kategorie
Dywaniki samochodowe

Dywaniki welurowe Opel Astra H

Opel Astra H, samochód produkowany w latach 2004 – 2014, cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Dlaczego? Między innymi dlatego, że kupić go można w niskiej cenie, a i ewentualne naprawy nie są drogie. Poza tym auto jest dobre jakościowo, trwałe i dostępne w różnych wersjach. Jednak z racji tego, że marka jest znana i lubiana, a samej Astry powstało już przynajmniej kilka typów, wyposażenie wnętrza nieco się różni. Dywaniki welurowe Opel Astra H są nieco inne, niż te dedykowane modelom F, G, J czy K.

Zanim przejdziemy jednak do porównania niektórych ofert tego akurat elementu wyposażenia wnętrza, przyjrzymy się samej Astrze H.

Opel Astra H i jego krótka charakterystyka

Nie sposób wymienić wszystkich zalet, ale i wad Opla Astry H, ponieważ samochód ten produkowano w ciągu 10 lat. Jako że w tym czasie powstały różne jego wersje, można jedynie ogólnie stwierdzić, czym wyróżnia się na tle konkurencji.

I tak Astra H może na przykład pochwalić się przestronnym wnętrzem, szczególnie gdy mowa o wersji kombi. Nie bez powodu akurat ten samochód najczęściej wybierany jest zresztą na auto rodzinne. Bez problemu pomieści bagaże zarówno dzieci, jak i rodziców. Cztero-, a nawet pięcio-osobowa rodzina z pewnością będzie się w nim czuła komfortowo. Gdy chodzi zaś o dodatki, to początek produkcji Astry H nie oferował wszystkich wygód. Na przykład klimatyzacja pojawiła się dopiero w trzeciej odsłonie Opla tego typu, a więc w wersji Elegance. Z czasem samochód został jednak doposażony i ostatecznie nie odstawał w niczym od innych aut ze średniej półki. Zarówno w wydaniu podstawowym, jak i wyposażeniu dodatkowym.

Sam materiał użyty do wykończenia auta bardzo dobrze znosi eksploatację. Elementy wyposażenia są tutaj trwałe i solidne. Czasami uwagi zgłaszano jedynie do obsługi kierunkowskazów lub migaczy, a więc bardziej technicznych kwestii. Te drugie dość często nie wyłączały się bowiem samoczynnie. Jeśli jednak chodzi o różnego rodzaju usterki, to trzeba przyznać, że Opel Astra H nie sprawia większych problemów. Kłopotów może ewentualnie dostarczyć przedni układ jezdny, ale na szczęście te akurat części zamienne nie są drogie.

Kierowcy, którzy dziś decydują się na rynek wtórny i zakup tego modelu często poszukują nowe dywaniki welurowe Opel Astra H. Te elementy wyposażenia samochodu w naturalny sposób się przecież zużywają. Kwestia zakupu gumowych lub welurowych modeli jest indywidualna. Zarówno pierwsze, jak i drugie mają swoje wady i zalety. Skupiając się jednak na dywanikach w wersji welur, ciekawe propozycje z pewnością znaleźć można w ofercie Max Dywanik.

Jakie dywaniki welurowe Opel Astra H wybrać?

Pierwszym rozwiązaniem mogą być dywaniki welurowe Opel Astra H w wersji ECONOMIC. Wykonane z wykładziny typu ECONOMIC, mają grubość do 4 mm. Ten produkt dedykuje się klientom, którzy szukają rozwiązań estetycznych i niedrogich. Dywaniki w tym wydaniu, za niewielką cenę i w subtelny sposób zmieniają bowiem wizualnie wnętrze samochodu. Sama wykładzina składa się z dwóch warstw: górnej, która wykonana jest z weluru igiełkowego (odpornego na ścieranie) i dolnej, a więc chropowatej i wzmacnianej masy gumowej. Produkt jest też dodatkowo wyposażony, gdy chodzi o dywanik kierowcy. W jego przypadku posiada on dodatkowe wzmocnienie na wysokości pedałów.

dywaniki welurowe Opel Astra H dywaniki welurowe dywaniki samochodowe welurowe
Welurowe dywaniki samochodowe Opel Astra III H od 2004r. ECONOMIC 3-częściowy

Jednak z racji tego, że Max Dywanik posiada w swej ofercie dywaniki w czterech grupach cenowych, klient w zależności od potrzeb i oczekiwań, może zdecydować się na nieco lepszy jakościowo model. Przykładem mogą być dywaniki welurowe Opel Astra H Standard, wykonane z wysokiej jakości wykładziny typu Carlux, o grubości do 7 mm. W ich przypadku zarówno jakość, wytrzymałość, jak i estetyka są na najwyższym poziomie.

dywaniki welurowe Opel Astra H dywaniki welurowe dywaniki samochodowe welurowe
Welurowe dywaniki samochodowe Opel Astra III H od 2004r. Carlux 3-częściowy

Dywaniki welurowe Opel Astra H 3- czy 4-elementowe?

W sklepie internetowym MaxDywanik znajdziesz komplety zawierające 4 lub 3 elementy, w zależności, czy dwa tylne są połączone osłoną na wał, czy nie.  Jeśli Twoje dywaniki welurowe Opel Astra H zużywają się nierównomiernie, bo zwykle podróżujesz sam lub tylko z jednym pasażerem, możesz skusić się na niepełny zestaw, tylko na przód.

W zależności od wybranej opcji masz też duże pole do personalizacji wycieraczek. Modele Economic oferują kolor wykładziny czarny i grafitowy, Carlux antracyt, beżowy, czarny, grafitowy i granatowy, a Lux beżowy, ciemny popiel, czarny lub grafitowy.  Do tego dochodzi obszycie włóczką polipropylenową lub lamówką tekstylną oraz możliwość własnego napisu flockowanego, lub haftu wgrzewanego.

Największe zalety welurowych dywaników do aut

Dywaniki welurowe to najlepsze rozwiązanie, gdy kierowcy zależy na estetyce wykonania samochodowych dodatków. Dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej pozwalają na dobór zgodny z wyglądem wnętrza auta. Poza tym takie modele nie wydzielają żadnych zapachów i nie nagrzewają się w słońcu. Charakteryzuje je też unikatowa, przyjemna faktura, niektórym przypominająca domowe dywany.

Takie wycieraczki, w tym dywaniki welurowe Opel Astra H, nie są jednak rozwiązaniem dla wszystkich. Trzeba pamiętać, że przy dużym obciążeniu mogą nasiąknąć wodą, co wiąże się z koniecznością przeprowadzania dokładnych zabiegów pielęgnacyjnych przy gorszej pogodzie.  Na szczęście ten problem można w pewien sposób zminimalizować, jeśli nie całkiem zniwelować. Wystarczy decydować się na dywaniki o gęstym runie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że im gęstszy materiał, tym łatwiejsze jego czyszczenie.

Tak czy inaczej, kluczową kwestią jest rocznik Twojego auta. By dywaniki welurowe Opel Astra H pasowały idealnie, musisz mieć to na uwadze. Wszystkie nasze wycieraczki zaopatrzyliśmy w zestaw mocujący, które odpowiadają kołkom w podłodze.