Kategorie
Dywaniki samochodowe

Dywaniki samochodowe na zimę

Samochód to środek komunikacji używany powszechnie o każdej porze roku. Trzeba jednak pamiętać, że dobrze jest używać specjalnych dywaników samochodowych na zimę, aby cieszyć się czystością auta i jego dobrym wyglądem przez cały rok. Dobre dywaniki samochodowe na zimę, podobnie jak opony,  podnoszą wygodę jazdy i jej bezpieczeństwo.

Dywaniki samochodowe na zimę, jakie będą najlepsze?

Najbardziej sensownym wyborem na zimę będą dywaniki gumowe. W tej porze roku bardzo często pada deszcz lub śnieg, a woda pozostająca w aucie może zniszczyć jego podłogę. Guma nie przepuści nawet większych ilości wody pozostałych po rozpuszczeniu się śniegu, więc dywaniki z niej wykonane świetnie zabezpieczą wnętrze samochodu w tych trudnych warunkach. Pozwoli to również zabezpieczyć środek auta przez szkodliwym działaniem soli używanej masowo na ulicach w polskich miastach podczas zimy.

Dzięki dość wysokim brzegom woda pozostanie na dywaniku, dlatego też nie zamoczy wnętrza auta i w łatwy sposób będzie można ją usunąć na zewnątrz. Należy pamiętać o tym, że pozostawienie wody w środku pojazdu przyczynia się często do parowania szyb. W czasie mrozów może to powodować pokrywanie ich powierzchni od wewnątrz warstwą lodu, której bardzo trudno się pozbyć. Do tego ciągła wilgoć w samochodzie sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni, które później wpływają negatywnie na zdrowie jego użytkowników. Zaleganie wilgoci pod podłogą może sprzyjać występowaniu ognisk rdzy.

Dywaniki gumowe bardzo łatwo jest utrzymać w czystości. Piasek z błota można po prostu wysypać, a od czasu do czasu łatwo umyć je zwykłą wodą (np. w myjni samochodowej). Wpłynie to pozytywnie na wygląd wnętrza auta, ale też zabezpieczy buty kierowcy przed zabrudzeniami.

dywaniki samochodowe na zimę dywaniki samochodowe Renault Scenic II
dywaniki samochodowe Renault Scenic II

Jakie właściwości mają dobre gumowe dywaniki samochodowe na zimę?

  • powinny być gumowe, aby łatwo było utrzymać je w czystości i pozbyć się wody z wnętrza auta;
  • dobrze, aby brzegi dywaników były na tyle wysokie, aby dało się wyjąć je i wylać zgromadzoną wodę poza autem;
  • należy szukać takich dywaników, które zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, bez zapachu i szkodliwych substancji;
  • dobrej jakości dywaniki to elastyczna guma, która nie twardnieje przy niskich temperaturach, dzięki czemu nie wpływa na pogorszenie bezpieczeństwa jazdy;
  • bezpieczne dywaniki są dobrze dopasowane, ze specjalnymi gniazdami do idealnego zamocowania ich w prawidłowym położeniu, co uniemożliwi ich przesuwanie;

Czy gumowe dywaniki do auta mogą ładnie wyglądać w aucie?

Dobrej jakości gumowe dywaniki samochodowe na zimę mogą być naprawdę eleganckie. Dedykowane do konkretnych modeli idealnie dopasowują się do kształtu podłogi. Świetnie ją chronią, a do tego nie rzucają się w oczy. Co więcej, wcale nie muszą być w standardowym, czarnym kolorze. W sklepie Max Dywanik oferujemy także modele popielate i szare. A ich funkcja ochronna jest nie do przecenienia w zimowych warunkach.

DYWANIKI SAMOCHODOWE SKODA FABIA II

Trwałość dywaników samochodowych na zimę

Gumowe dywaniki samochodowe są bardzo wytrzymałe. Mimo narażenia na trudne warunki, działalność piasku, wody i tarcie butów, spokojnie dają radę wytrzymać kilka, a nawet kilkanaście długich sezonów. Jeśli będą myte i dobrze zabezpieczone, będą służyć długo, a ich cena nie jest wygórowana. Do tego ich zaletą jest to, że w sumie mogą być używane przez cały rok. Zawsze będą dobrym zabezpieczeniem podłogi auta w trudnych warunkach (np. woda i piasek).

Czy dywaniki samochodowe na zimę muszą być zrobione z gumy?

Nie, oczywiście jest grupa zwolenników dywaników welurowych i te dobrej jakości też będą służyły i spełniały swoją rolę. Zwłaszcza jeśli są grube, podgumowane i w grafitowym czy szarym kolorze. Przy wyjątkowych wymaganiach kierowcy i bardzo suchych zimach można się na takie zdecydować. Jednak należy wybierać te naprawdę dobrej jakości, które będą się łatwo czyściły. Spore znaczenie będzie miał tu też kolor łatwo ukrywający ewentualne plamy.

Czy warto zainwestować w dobre dywaniki samochodowe na zimę?

Zdecydowanie tak. Jest to inwestycja zwykle na długie lata. Dywaniki samochodowe chronią nasze auto, zabezpieczając podłogę przed wilgocią, rozwojem szkodliwych drobnoustrojów i rdzy. Te wykonane z dobrej jakości materiałów nie niszczą butów kierowcy. Ponadto dobre, dopasowane dywaniki zwiększają istotnie bezpieczeństwo jazdy, poprzez stabilne oparcie nogi na podłożu.

Powinny być również ładne, aby auto nadal pozostawało eleganckie i przytulne. Wymiana dywaników na zimowe może być równie oczywista, jak wymiana opon. Pozwoli to zwiększyć bezpieczeństwo jazdy i wydłużyć życie auta, dzięki zwiększeniu szansy na jego ochronę przed wilgocią w środku. Dzięki nim również łatwiej utrzymuje się czystość, jeśli zabrudzenia w łatwy sposób można usunąć z wnętrza naszego samochodu.