Kategorie
Dywaniki samochodowe

Dywaniki gumowe do Opla Astry G

Opel Astra G to samochód cieszący się dużą popularnością wśród kierowców. Produkowano go głównie na terenie Europy w latach 1998 – 2009. Pojazd ten jest dostępny w wielu wersjach i edycjach, takich jak: Kombi, Sedan, Cabrio czy Coupe. Posiada również dobre wyposażenie. W jego skład wchodzą między innymi poduszki powietrzne, immobilizer, czy wspomaganie układu kierowniczego. Aby zachować czystość i porządek w aucie tego typu, zdecydowanie warto zakupić dywaniki gumowe do Opla Astry G. Jakie są ich rodzaje i czym się charakteryzują? Jak dobrać akcesorium do rocznika samochodu?

Dywaniki gumowe do Opla Astry G – zastosowanie i dopasowanie do rocznika

Zakup gumowych dywaników do samochodu pozwala na ochronę tapicerki przed ulicznym pyłem, wodą oraz błotem, które przenoszą się z butów kierowcy i pasażerów do wnętrza auta. Akcesoria tego typu dobrze dopasowują się do pojazdu i urozmaicają jego wygląd. Można je również z łatwością wyjąć i wyczyścić, co znacząco usprawnia porządkowanie samochodu. Podczas wyboru dywaników warto jednak zwrócić uwagę na to, do którego rocznika auta pasują. Nieodpowiednio dobrany gadżet może bowiem nie pasować do płyt podłogowych oraz kształtu pojazdu i tym samym nie spełniać w pełni swoich funkcji.

Dywaniki gumowe do Opla Astry G – akcesoria dla modeli z lat 1998 – 2004

Samochody Opel Astra G z lat 1998 – 2004 posiadają zwykle 2 drzwi i 4 miejsca siedzące. Charakteryzują się także zwiększonym o 9 centymetrów rozstawem osi, który przekłada się na dużą ilość wolnej przestrzeni we wnętrzu pojazdu. Modele takie jak Coupe czy Cabrio cechują się również olbrzymią pojemnością bagażników. Wybierając dywaniki gumowe do Opla Astry G, warto tym samym zwrócić szczególną uwagę na parametry samochodu, aby doskonale dopasować akcesorium do wymiarów auta.

dywaniki gumowe do Opla Astry G dywaniki gumowe rezaw plast
REZAW-PLAST popielate gumowe dywaniki samochodowe do Opla Astry II G od 1998-2004r.
Rezaw-Plast

Dywaniki gumowe przeznaczone dla pojazdów z lat 1998 – 2004 wyróżniają się wysokimi brzegami ochronnymi. Dzięki nim błoto i woda nie przelewają się do wnętrza samochodu. Dla przykładu dywanik REZAW-PLAST posiada korytko o wysokości do 3 centymetrów. Podobnie akcesorium DOMA ma doskonale wyprofilowany brzeg do 1 centymetra. Gadżety tego typu znakomicie dopasowują się do samochodu, dokładnie wypełniając i chroniąc jego wnętrze. Nie przesuwają się również ani nie zwijają, dzięki czemu można swobodnie przesuwać fotele kierowcy i pasażera.

dywaniki gumowe do Opla Astry G dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
Gumowe dywaniki samochodowe do Opla Astry II G 1998-2004r +Osłona DOMA
DOMA

Do innych charakterystycznych cech dywaników należy również materiał, z którego są wykonywane. Modele dla roczników 1998 – 2004 tworzone są z wysokogatunkowej, naturalnej gumowej mieszanki opartej na kauczuku syntetycznym. Są także odporne na przedwczesne przetarcia oraz nie posiadają zapachu, co pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych woni. Akcesoria z łatwością można także dostosować do kolorystyki samochodu. Dostępne są bowiem w kolorach grafitowych i popielatych.

Dywaniki gumowe do Opla Astry G – gadżety dla modeli z lat 1998 – 2009

Samochody Opel Astra G z roczników 1998 – 2009 posiadają 4 drzwi i 5 miejsc siedzących. Do innych cech charakterystycznych tych modeli należy również zwiększony rozstaw osi. Podobnie, jak w przypadku Cabrio czy Coupe, oznacza to tym samym więcej miejsca wewnątrz auta. Dobierając dywaniki do takich modeli, jak Kombi czy Sedan, warto tym samym dokładnie sprawdzać parametry samochodu. Dzięki temu akcesoria będą doskonale do niego pasować i długo spełniać swoje funkcje.

dywaniki gumowe do Opla Astry G dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
Rezaw Dywaniki gumowe Opel Astra II G od 1998-2009r. 200505
Rezaw-Plast

Dywaniki gumowe przeznaczone dla modeli samochodów z lat 1998 – 2009 wyróżniają się antypoślizgową powierzchnią i kilkucentymetrowymi korytkami, które chronią tapicerkę przed błotem i wodą. Elementy te znaleźć można między innymi w akcesorium REZAW. Do innych zalet dywaników gumowych należą również ich duża waga oraz wzmocnienie na wysokości pedałów, które jest zdecydowanie przydatne dla kierowców. Takie cechy posiada między innymi gadżet FROGUM, który charakteryzuje się również doskonałym dopasowaniem. Dywaniki tego producenta posiadają także specjalne gniazda mocujące, które idealnie łączą się z fabrycznymi kołkami znajdującymi się w aucie. Dzięki nim akcesorium nie jest podatne na zwijanie i przesuwanie się pod nogami osoby prowadzącej samochód.

dywaniki gumowe do Opla Astry G dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
FROGUM gumowe dywaniki samochodowe Opel Astra II G od 1998-2009r.
FROGUM

Podobnie jak akcesoria dla starszych roczników, dywaniki gumowe  dla Opla Astry G dla modeli z lat 1998 – 2009 tworzone są z naturalnych mieszanek gumowych. Gadżety te dostępne są również w wielu kolorach, dzięki czemu bez wątpienia będą pasować do każdego samochodu. Na rynku dostępne są między innymi akcesoria beżowe, czarne oraz popielate. Tym samym każdy może z łatwością znaleźć produkt odpowiadający indywidualnym potrzebom oraz gustom estetycznym.

Dywaniki gumowe do Opla Astry G – podsumowanie

Opel Astra G to pojazd, który pomimo lat wciąż cieszy się zaufaniem i popularnością wśród kierowców. Różnorodność modeli czyni z niego auto pasujące do każdej osoby. Rodzinne wycieczki i codzienne podróże do pracy, czy sklepów bez wątpienia staną się przyjemniejsze, dzięki dokonaniu zakupu dywaników gumowych, które pasują do wymiarów i rocznika samochodu. Dzięki temu tapicerka nie ulegnie żadnym zabrudzeniom i zniszczeniom, a auto przez długi czas będzie wyglądało, jak nowe.