Kategorie
Dywaniki samochodowe

Dywaniki gumowe do Golf 5

Po pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej odsłonie Golfa, miłośnicy motoryzacji zachodzili w głowę, jak będzie wyglądał kolejny model kultowego auta. Kompaktowy samochód prosto z Niemiec okazał się jednak solidny i atrakcyjny w designie. Od lat uchodzi w Polsce za model łączący w sobie zarówno niskie koszty eksploatacji, jak i klasę, ergonomię oraz funkcjonalność. Oczywiście patrząc na lata jego produkcji, nie sposób nie zgodzić się z twierdzeniem, że obecni właściciele muszą mierzyć się z pojedynczymi naprawami auta. Podobnie jest zresztą w przypadku wymiany drobnych elementów jego wyposażenia. Na szczęście dywaniki gumowe do Golf 5 dostępne są w tak szerokiej ofercie, że każdy właściciel piątki jest w stanie dobrać wzory szyte na miarę potrzeb jego pojazdu.

Volkswagen Golf i krótki przegląd jego roczników

Poprzednik cenionej i lubianej w Polsce piątki, Volkswagen Golf I produkowany był w latach 1974-1994, kolejny model, a więc Volkswagen Golf II na rynku królował zaś od 1983 roku do roku 1992. Volkswagen Golf III produkowano w latach 1991-1999, a Volkswagen Golf IV w latach 1997-2006. Interesująca nas piątka, to rocznik 2003- 2008. I choć po niej do obiegu wszedł też Golf VI i VII, to nadal właśnie ona jest najchętniej kupowanym samochodem tej serii.

Dzieje się tak z wielu powodów. Najważniejszym wydaje się jednak kwestia finansowa. Gdy przyjrzymy się przedziałowi cenowemu, okazuje się, że dominuje w nim właśnie Volkswagen Golf V. Auto można nabyć za naprawdę atrakcyjną cenę, a przy tym cieszyć się wciąż nowoczesnymi rozwiązaniami zastosowanymi w samochodzie. Na rynku wtórnym piątka dostępna jest zresztą w szerokiej gamie silników i z różnymi rodzajami nadwodzia. Trzeba tylko uważać na historię wypadkową auta. Tą łatwo jednak rozpoznać, nawet bez wprawnego oka. Bardzo okazyjne ceny używanych egzemplarzy piątki najczęściej wynikają z szeregu napraw blacharskich. Elementy nadwozia w przypadku Golfa piątej generacji są zawsze precyzyjnie dopasowane. Dlatego właśnie jakiekolwiek nierówne szczeliny, powinny być uznane za sygnał ostrzegawczy.

Decydując się na zakup omawianego samochodu, najlepiej poszukać oczywiście modelu zadbanego i z oszczędnym silnikiem. Niezawodnym i ekonomicznym jest między innymi 1.9 TDI lub benzynowa 1.6 8V, która wydaje się najtańsza w serwisowaniu. Tak czy inaczej, z racji tego, że samochód najpewniej posiadał już co najmniej jednego właściciela, musimy być gotowi na choćby drobne przy nim naprawy.

Frogum gumowe dywaniki samochodowe do VW Golf V Od 2003-2009r.
Frogum gumowe dywaniki samochodowe do VW Golf V Od 2003-2009r.

Elementy wyposażenia auta i dywaniki gumowe do Golf 5

Niewielkich udoskonaleń, wymian i konserwacji nie sposób też ominąć, gdy chodzi o wnętrze samochodu. Elementy wyposażenia zużywają się nawet w przypadku prawidłowej eksploatacji. Przykładem niech będą dywaniki samochodowe. Do piątki możemy zakupić te w wersji gumowej, jak i welurowej. Zamawiając jednak konkretny ich rodzaj, musimy wziąć pod uwagę model samochodu. Skupiając się na produktach wykonanych z gumy, do wyboru mamy zaskakująco dużo pozycji.

Przykładowo, posiadając Golfa Kombi produkowanego od 2007 do 2009 roku, możemy zdecydować się na gumowe dywaniki ARISTAR. Wytwarzane z trwałego i jednocześnie elastycznego tworzywa sztucznego elementy wyposażenia, są w stanie posłużyć nam długie lata. Ich antypoślizgowe właściwości, precyzyjny projekt oraz kształt sprawiają, że są bezpieczne w użytkowaniu. Co więcej, dzięki systemowi mocowań do podłogi, dywaniki świetnie trzymają się podłoża. Oferowane przez Max Dywanik gumowe dywaniki do „piątki” Kombi, posiadają też wysoki brzeg ochronny.  Chroni on podłogę auta przed zabrudzeniami, piaskiem, wodą, śniegiem czy błotem.

Aristar gumowe dywaniki samochodowe do Volkswagen Golf V Kombi Od 06.2007-2009r.
Aristar gumowe dywaniki samochodowe do Volkswagen Golf V Kombi Od 06.2007-2009r.

Poszukując natomiast pojedynczych dywaników do bagażnika VW Golfa V, produkowanego w latach 2003-2009 w wersji Hatchback 3 lub 5-drzwi, można postawić na Aristar Guardliner. Swego rodzaju mata, czy też wkład do bagażnika idealnie pasuje do jego kształtu. Produkt wytwarza się z trwałego i dodatkowo wzmocnionego tworzywa sztucznego. Jego niepodważalnym atutem jest to, że nie zawiera szkodliwych dla zdrowia substancji. Wysoki kołnierz ochronny maty zatrzymuje też wodę i brud, zabezpieczając jednocześnie oryginalną wykładzinę przed zabrudzeniami. Wkład, podobnie jak wyżej wskazane dywaniki produkuje się z użyciem antypoślizgowego materiału. A ten zapewnia stuprocentową stabilność podłoża i ochronę rzeczom przewożonym z tyłu auta.

Dopasowanie dywaników pod model samochodu – o tym trzeba pamiętać!

Przymierzając się do zakupu odpowiednich dywaników samochodowych, musimy pamiętać, że ich wzór ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Właśnie dlatego tak ważne jest, by nie zamawiać modeli uniwersalnych. Choć kuszą niższą ceną, na ogół wymagają odpowiedniego docięcia, które i tak nigdy nie będzie perfekcyjnie wykonane. A to grozi haczeniem butów o podłogę, nieestetycznym jej wyglądem, a nawet utrudnieniami w trakcie prowadzenia auta.

Korytka gumowe dywaniki samochodowe do VW Golf V Od 2003-2009r. Cx-23 Granowo
Korytka gumowe dywaniki samochodowe do VW Golf V Od 2003-2009r. Cx-23 Granowo

Każdy samochód, jego model i rocznik produkcji wymaga innych wzorów dywaników. Na szczęście dywaniki gumowe do Golf 5 dostępne są w tak szerokiej ofercie, że właściciel tego rodzaju auta jest w stanie idealnie dopasować je do przestrzeni swojego samochodu.

Pamiętajmy! Przy zakupie elementów wyposażenia auta, zawsze zwracamy uwagę na markę, model i datę produkcji naszego pojazdu.