Kategorie
Dywaniki samochodowe

Dywaniki gumowe do Ford Mondeo

Wyposażenie samochodu nawet przy prawidłowej jego eksploatacji ulega po czasie zużyciu. Szczególnie często kierowcy decydują się na wymianę dywaników samochodowych, zwłaszcza jeśli stawiają na ich welurową wersję. Nieco trwalsze i praktyczniejsze gumowe odpowiedniki, dłużej służą kierowcom. Różne roczniki auta, a co za tym idzie zmiany, na przykład w zakresie płyty podłogowej, czy umiejscowienia gaśnicy wymagają jednak odmiennych modeli dywaników. Nie inaczej jest w przypadku Forda. Dywaniki gumowe do Ford Mondeo należy dobrać, zwracając uwagę choćby na rocznik produkcji konkretnego samochodu.

Dywaniki gumowe do Ford Mondeo I oraz II

Ford Mondeo I po raz pierwszy zaprezentowano w 1992 roku. W jego przypadku marka podjęła próbę stworzenia samochodu globalnego, który finalnie miał być dostępny na wszystkich rynkach samochodowych świata. I tak też się stało. W 1994 roku auto uzyskało tytuł Car of the Year i zdobyło międzynarodową popularność.

Właściciele Forda pierwszej generacji, na przykład Forda Mondeo MK1 MK2 produkowanego od 1993 do 2000 roku mogą zdecydować się na korytkowe dywaniki gumowe produkowane przez Max Dywanik. Są to najpopularniejsze modele polskiej produkcji, dostępne w niskiej cenie i bardzo funkcjonalne. Posiadają wysoki brzeg ochronny, który ma co najmniej 2 cm. Co więcej, ich duża waga, a także specjalna struktura zapobiega przesuwaniu się dywanika w samochodzie. A to maksymalizuje bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Ponadto dywanik kierowcy posiada specjalne wzmocnienie na wysokości pedałów.

Dywaniki gumowe Ford Mondeo dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
KORYTKA Gumowe dywaniki samochodowe Ford Mondeo MK1 MK2 od 1993-2000r. PRZODY (DX) Granowo

Druga odsłona Forda, a więc Ford Mondeo II został zaprezentowany w październiku 1996 roku. Samochód okazał się swoistą modernizacją modelu pierwszej generacji. Elementem, który w całości został unowocześniony była karoseria auta. Z przodu dodano duże światła i nieco masywniejszy zderzak. Płyty podłogowej w zasadzie wcale nie zmieniono, stąd słuszne stwierdzenie, że do tego modelu pasują wzory dywaników dedykowane również jedynce.

Rewelacyjny dywanik, będący również matą do bagażnika do Ford Mondeo I oraz II Kombi z lat 1993- 2000, to z kolei REZAW PLAST o wysokim na 4 centymetry brzegu ochronnym. Proponowany wzór maty wykonano z elastycznego polietylenu w kolorze czarnym. Jego najistotniejsze cechy, to odporność na czynniki fizyczne i chemiczne. A to oznacza, że nie jest w stanie zniszczyć go ani benzyna, ani smary czy rozpuszczalniki. W swojej środkowej części posiada też wkładkę antypoślizgową, co trzyma go na miejscu.

Dywaniki gumowe Ford Mondeo dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
Dywaniki gumowe Ford Mondeo – Dywanik do bagażnika Ford Mondeo I/II Kombi 1993-2000r. REZAW-PLAST 100408M Rezaw-Plast

Dywaniki gumowe do Ford Mondeo III, IV i V

Ford Mondeo III na rynek wszedł w 2000 roku. Trzecia generacja tego samochodu to już zupełnie nowa konstrukcja, dlatego wybór odpowiednich dywaników gumowych musi być dobrze przemyślany.

Właściciele trójki mogą zdecydować się na przykład na oryginalne korytkowe dywaniki gumowe REZAW w kolorze czarnym. Dywaniki gumowe do Ford Mondeo III wykonane są z mieszanki gumowej, która w dużej mierze bazuje na kauczuku syntetycznym. Produkt jest całkowicie bezzapachowy, dlatego w samochodzie nie czuć nieprzyjemnej woni gumy. Ponadto, wzór ten posiada praktyczny, wysoki brzeg ochronny, który ma 3 cm. Każdy szczegół jest tutaj oryginalnie dopasowany pod model wskazanego samochodu.

Dywaniki gumowe Ford Mondeo
Rezaw Dywaniki gumowe Ford Mondeo III od 2000-2007r. 200601 Rezaw-Plast

Natomiast Mondeo IV po raz pierwszy zaprezentowano w 2006 roku. Ten model Forda okazał się wielkim sukcesem marki, bo w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2008 zajął wysokie 3 miejsce. Jeśli chodzi o pasujące do niego dywaniki, to ciekawą propozycję stanowią kolejne wzory REZAW, tym razem dedykowane jednak pojazdom produkowanym w latach 2007-2014. Antypoślizgowa powierzchnia, mieszanka gumowa z kauczukiem oraz wzmocnienie na dywaniku kierowcy, zapobiegające przedwczesnemu wycieraniu się podłoża, to wszystko znaleźć możemy w kolejnej odsłonie produktu.

Dywaniki gumowe Ford Mondeo dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
Rezaw Dywaniki gumowe Ford Mondeo IV od 2007-2014r. 200605 Rezaw-Plast

Ostatni już model Forda, a więc Ford Mondeo V pierwszy raz zobaczyć można było na Paris Motor Show w 2014 roku. To auto zbudowano na zupełnie nowej płycie podłogowej. Całkowicie zmieniono w nim również konstrukcję tylnego zawieszenia. Jeśli ktoś posiada Forda najnowszej generacji, może wyposażyć go w dywaniki gumowe FROGUM przeznaczone do aut produkowanych od 2015 roku. Posiadają one charakterystyczny niski brzeg, który zapobiega spływaniu wody na tapicerkę. Poza tym wyposażone są też w zaczepy mocujące, dzięki którym nie przesuwają się względem podłoża. Biorąc pod uwagę idealne dopasowanie oraz atrakcyjną cenę, ten model dywaników cieszy się szczególnym zainteresowaniem klientów.

Dywaniki gumowe Ford Mondeo dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
FROGUM Gumowe dywaniki samochodowe Ford Mondeo MK V od 2015r.
FROGUM

Jesteś właścicielem Forda Mondeo? Wybierając dywaniki samochodowe, zwróć uwagę na rocznik produkcji swojego auta

Trzeba pamiętać, że do każdego rocznika wybranego samochodu pasują inne wzory dywaników. Nie bez znaczenia pozostaje również wersja auta, na przykład kombi.

Przed zamówieniem konkretnego produktu, warto więc sprawdzić wszystkie szczegóły na jego temat. Nie tylko pożądane właściwości, ale również spodziewane dopasowanie. Źle dobrane dywaniki utrudniają prowadzenie auta i nie chronią podłogi samochodu przed zanieczyszczeniami. Poza tym nie prezentują się też estetycznie.