Kategorie
Dywaniki samochodowe

Dywaniki gumowe do Citroen C5

Dywaniki gumowe to niezwykle przydatny i funkcjonalny gadżet. Nie może go zabraknąć w żadnym samochodzie. Szczególnie jeśli jest on intensywnie eksploatowany. Dlaczego to akcesorium ma tak ogromne znaczenie? Przede wszystkim dlatego, że chroni wnętrze auta przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, a przy tym zapewnia komfortowe i bezpieczne korzystanie z naszych czterech kółek. Co więcej, obecnie oferowane modele gwarantują pełne dopasowanie. Na przykład dywaniki gumowe do Citroen C5 będą doskonałym rozwiązaniem dla posiadaczy samochodów tej marki. Dzięki nim wnętrze będzie zawsze świeże i czyste.

Dywaniki gumowe do Citroen C5 – dlaczego warto mieć je w swoim samochodzie?

Choć guma do niedawna kojarzyła się nam z materiałem niezbyt wysokiej jakości, dziś jest produktem spełniającym najwyższe standardy. Wszystko dzięki nowym technologiom, które gwarantują trwałość i bezpieczeństwo użytkowania.

Obecnie stosuje się tylko mieszanki najlepszej jakości, które posiadają atesty potwierdzające bezpieczeństwo tego materiału dla naszego zdrowia. Specjalnie dobrany stop tworzyw sztucznych gwarantuje, że produkt będzie w pełni funkcjonalny, a przy tym również neutralny dla naszych zmysłów. Oznacza to między innymi, że dywaniki gumowe są niemal bezwonne, przez co ich użytkowanie staje się w pełni przyjemne, wygodne i co więcej, nie szkodzi naszemu samopoczuciu ani zdrowiu.

Motohobby bezzapachowe gumowe dywaniki samochodowe Citroen C5 od 2001-2008r. ua-19
Motohobby bezzapachowe gumowe dywaniki samochodowe do Citroen C5 od 2001-2008r. ua-19

Dywaniki gumowe – funkcjonalność przede wszystkim!

Współcześnie produkowane dywaniki gumowe to efekt przemyślanych analiz oraz dokonań technologów związanych z motoryzacją. Dzięki temu powstaje akcesorium w pełni funkcjonalne i bezpieczne w użytkowaniu. Każdy szczegół został w nich precyzyjnie zaprojektowany, a następnie wykonany.

Dywaniki gumowe cechuje specjalny stop różnych gatunków tworzyw sztucznych, które gwarantują nie tylko trwałość, ale również nieprzepuszczaność. To bardzo istotna cecha, ponieważ ochraniacze, zgodnie ze swoją podstawową funkcją, zabezpieczają wnętrze auta przed niepożądanym działaniem wilgoci oraz kurzu. Starannie opracowany kształt, a także faktura sprawiają, że dywaniki gumowe stanowią najlepszą ochronę dla tapicerki oraz wewnętrznych części samochodu.

Petex gumowe dywaniki samochodowe Citroen C5 od 2001-2008r.
Petex gumowe dywaniki samochodowe dedykowane do Citroen C5 od 2001-2008r.

Dywaniki gumowe do Citroen C5 – ergonomiczny kształt i dopasowanie

Dywaniki gumowe dedykowane dla modelu Citroen C5, mimo iż pochodzą od innych producentów, gwarantują pełne dopasowanie. Większość wariantów posiada specjalne haki mocujące, które zapewniają, że ochraniacz pozostanie na swoim miejscu i nie przesunie się w czasie jazdy. Co więcej, ergonomiczny kształt sprawia, że będzie on leżał jak ulał, gwarantując komfortowe podróżowanie.

Na uwagę zasługują również ranty dywaników, które pełnią istotną rolę, zatrzymując wodę czy piasek, który przedostał się do wnętrza, w jednym miejscu. Dzięki temu żadne nieczystości nie wydostaną się poza obręb ochraniacza. Z takim gadżetem jazda jest w pełni komfortowa i bezproblemowa. Z nimi nawet najbardziej niesprzyjająca aura nie przeszkodzi nam wygodnie podróżować.

Frogum gumowe dywaniki samochodowe Citroen C5 i od 2001-2008r.
Frogum gumowe dywaniki samochodowe pasująće do Citroen C5 i od 2001-2008r.

Dywaniki gumowe – 100% bezpieczeństwo i wygoda

Na uwagę zasługuje również fakt, że dywaniki gumowe wyróżniają dwie różne powierzchnie, które idealnie dopasowują się do wnętrza samochodu. Warstwa wewnętrzna przywiera do tapicerki auta i uniemożliwia przesuwanie się ochraniacza. Z kolei na wierzchu znajdują się specjalnie opracowane kanaliki o chropowatej strukturze, które zatrzymują wilgoć i brud w jednym miejscu. Ta podwójna ochrona polega na tym, że wszelkie nieczystości są blokowane na powierzchni, dzięki czemu nie przedostają się ani w głąb samochodu, ani poza obręb dywaników. Jest to duże ułatwienie dla kierowców, ponieważ w ten sposób mogą oni utrzymać wodę i brud w ryzach.

Prismat dywaniki gumowe Citroen C5 od 2001-2008r. kierowca
Prismat dywaniki gumowe do Citroen C5 od 2001-2008r. dywanik dla kierowcy

Higiena i łatwe czyszczenie dywaników gumowych

Czynniki te mają w dzisiejszych czasach niebagatelne znaczenie. Wynika to z dwóch przyczyn. Po pierwsze dziś niewielu z nas ma możliwość poświęcenia na czyszczenie auta długich godzin. Zwykle więc zlecamy tę usługę firmie zewnętrznej albo wykonujemy niezbędne czynności “na szybko”.

Dzięki temu, że dywaniki gumowe tak łatwo się czyści, nie musimy na szczęście spędzać na tej czynności zbyt wiele czasu. Wystarczy mokra szmatka lub myjka ciśnieniowa, a nasze dodatki w kilka chwil będą lśniły czystością. Aby zachować ich świeżość na dłużej, najlepiej usunąć z nich mechanicznie brud i wilgoć, a następnie przemyć gąbką z detergentem dedykowanym wewnętrznym częściom samochodu. Odpowiedni środek pomoże dokładnie wyczyścić zabrudzone elementy, a przy tym zapobiegnie nadmiernemu osadzaniu się kurzu w przyszłości.

Drugim, bardzo ważnym czynnikiem, który zwiększa atrakcyjność dywaników wykonanych z gumy, jest ich higieniczność. Powierzchnię tę można bowiem łatwo zdezynfekować i wyczyścić. Tworzywo sztuczne nie zatrzymuje na powierzchni niepożądanych elementów, co stanowi pewną przewagę nad ich welurowymi odpowiednikami.

Dywaniki gumowe do Citroen C5 – szeroka gama możliwości

W naszej ofercie znajdziecie Państwo ogromny wybór dywaników gumowych pasujących do modelu marki Citroen C5. Ochraniacze można kupować na sztuki lub w kompletach. Dostępne są także wersje dedykowane różnym rocznikom Citroena C5. Bardzo ważne jest jednak również to, że możemy dopasować taką opcję, która będzie idealnie wpisywać się w charakter naszego samochodu. Wielu producentów oferuje nie tylko różne wzory i kształty ochraniaczy, ale również różną kolorystykę. Istnieje ponadto możliwość personalizacji tego gadżetu do własnych potrzeb.